Ebeveyn kontrolünü kaldırma

Contents:
 • PS4 Sistem Sınırlamaları | PlayStation®4 Kullanım Kılavuzu
 • Google Play Ebeveyn Kontrolü Ayarları Nasıl Yapılır?
 • Tanımlama bilgileri devre dışı
 • Ebeveyn denetimlerini ayarlama
 • Ebeveyn denetimleri: Kontrol elinizde!
 • Ersin Çakı , sıkı bir PS Vita kullanıcısı.

  PS4 Sistem Sınırlamaları | PlayStation®4 Kullanım Kılavuzu

  Hatta kendisine ait bir PS Vita fan sayfası bile mevcut. Hazırlamış olduğu içeriği sizlerle paylaşmak istemiş ve BSC'ye haber olarak eklemiş. Bu tarz içerikleri normalde haber olarak yayınlamıyoruz ama kendisi ofis dışından çalıştığı için bazen bu tarz paylaşımları direk yapıyor. Aslın bu içeriğin yeri dosya konusu olmalı. Fakat asıl konu bu değil! PS Vita'ya 90 dakikalık incelemeyi reklam için mi çektik? Peki, Türkiye'de bulunmayan Kinect'e neden 50 dakikalık inceleme çektik?

  Google Play Ebeveyn Kontrolü Ayarları Nasıl Yapılır?

  Bize ürün bile göndermeyen Apple için neden canlı yayın yaptık? Bu kadar basit, bu kadar komik ve bu kadar kötü niyetli yorumlarınızı artık kendinize saklayın. Hayat bizim için reklam ya da daha doğrusu para odaklı olsaydı, ne 90 dakikalık PS Vita incelemesi görürdünüz, ne de biz Kinect'i incelemek için cebimizden para verip, İspanya'lardan ofise taşımazdık.

  Bizim objektifliğimizden şüphe duyanlar, önce kendi niyetlerini sorgulasın! Yetmedi mi bu cihaza yaptığınız reklam? Yani harika bir cihaz bugün param olsa gider alırım. Ancak ufak tefek şeylerle milletin gözüne PS Vita ismini sokmanıza anlam veremiyorum artık. Kaldı ki yani yeni çıkan oyunların incelemeleri yerine Örn: SSX, ME3 vb neden bir el konsolu için 50 farklı rehber ve haber yapılıyor anlamış değilim. Bu kadar abartı bir reklam çabası varsa bir lansman sayfası yapsanız daha güzel olurdu.

  Bizde 50 tane PS vita yazısı görmek zorunda kalmazdık. Bunların kullanılmadığı bir ülkeye seyahat ederseniz ülkenize dönene kadar söz konusu denetimler çalışmayabilir. Uygulamalar ve oyunlar için ebeveyn denetimlerini ayarlarken, indirme veya satın alma işlemlerinde izin vermek istediğiniz en yüksek içerik derecelendirmesini seçebilirsiniz. Ancak arama yaptığınızda veya ilgili uygulamaların sayfasına ait doğrudan bir bağlantı kullanarak sayfayı ziyaret ettiğinizde filtrenizin dışında kalan uygulamaları ve oyunları görmeye devam edersiniz.

  Ayarladığınız derecelendirmenin dışında kalsalar dahi, ebeveyn denetimlerini eklemeden önce indirdiğiniz uygulamaları ve oyunları görmeye devam edersiniz. Ebeveyn denetimleri, Play Oyunlar uygulamasında gördüğünüz oyunları satın aldığınız oyunlar veya önerilen oyunlar dahil değiştirmez. Play Oyunlar uygulamasını kullanarak bir oyun yüklemeye çalışırsanız ebeveyn denetimleri ayarlarınızın erişimi kısıtlayabileceği Play Store uygulamasına yönlendirilirsiniz. Filmler için ebeveyn denetimlerini ayarladığınızda, kiralama, satın alma veya oynatma için izin vermek istediğiniz en yüksek derecelendirmeyi seçebilirsiniz.

  Ancak, arama yaptığınızda veya içeriğin sayfasına ait doğrudan bir bağlantıyı kullanarak sayfayı ziyaret ettiğinizde filtrenizin dışında kalan filmleri görmeye devam edersiniz. Filmler, ebeveyn denetimleri nedeniyle kısıtlanıyorsa zaten kiralamış veya satın almış olsanız dahi söz konusu filmleri, Play Store veya Play Filmler uygulamasında görmezsiniz.

  TV programları için ebeveyn denetimlerini ayarlarken, satın alma veya oynatma izni vermek istediğiniz en yüksek derecelendirmeyi seçebilirsiniz. Ancak, arama yaptığınızda veya ilgili içeriğin sayfasına ait doğrudan bir bağlantıyı kullanarak sayfayı ziyaret ettiğinizde filtrenizin dışında kalan TV programlarını görmeye devam edersiniz. TV programları, ebeveyn denetimleri nedeniyle kısıtlanıyorsa zaten satın almış olsanız dahi söz konusu TV programlarını, Play Store veya Play Filmler ve TV uygulamasında görmezsiniz. Kitaplar için ebeveyn denetimlerini ayarladığınızda müstehcen içerikli çoğu kitabı, Play Store ve Play Kitaplar uygulamasından okuyamaz veya satın alamazsınız.

  Ancak arama yaptığınızda veya ilgili içeriğin sayfasına ait doğrudan bir bağlantıyı kullanarak sayfayı ziyaret etiğinizde filtrenizin dışında kalan kitapları görmeye devam edersiniz. Müzik için ebeveyn denetimleri ayarladığınızda, içerik sağlayıcıları tarafından Uygunsuz olarak işaretlenmiş müzikleri satın alamazsınız.

  Ancak arama yaptığınızda veya ilgili içeriğin sayfasına ait doğrudan bir bağlantıyı kullanarak sayfayı ziyaret ettiğinizde filtrenizin dışında kalan müzikleri görmeye devam edersiniz. Müzik için ebeveyn denetimleri sadece Play Store uygulaması için geçerlidir.

  Tanımlama bilgileri devre dışı

  Ebeveyn denetimleri, Play Müzik uygulamasında gördüğünüz müzikleri satın aldığınız, yüklediğiniz müzikler veya abone olduğunuz parçalar dahil değiştirmez. Ebeveyn denetimlerini ayarlarken oluşturduğunuz PIN kodunu unuttuysanız sıfırlamak için aşağıdaki talimatları uygulayın.

  PIN kodunuzu sıfırlamak için Play Store uygulamanızın ayarlarını temizlemeniz gerekir. Ayrıca çocukların bilgisayar kullanım zamanlarını diledikleri gibi atayabildikleri denetimler sayesinde aileler, evde olmasalar bile kontrolü elden bırakmamış oluyorlar. Windows'un zaten yapısında olan farklı kullanıcılar belirleme özelliği ile kullanabileceğiniz Ebeveyn denetimleri, ailedeki her çocuk için farklı olarak da ayarlanabiliyor.

  Farklı yaş grubundaki çocuklara göre kullanıcı profillerinin değiştirilmesiyle, her türlü ihtiyaca da yanıt verilmiş oluyor. Şimdi islerseniz çocuğunuz için örnek bir denetimin nasıl ayarlanacağına adım adım bakalım:. Bu ayarlara ulaşmak için öncelikle Başlat tuşunun yerini alan sol alt bölümdeki yuvarlak Windows logosuna tıklayın.

  Ebeveyn denetimlerini ayarlama

  Sağ bölümdeki koyu renkli alanda yer alan Denetim Masası seçeneğine tıklayarak bu pencerenin açılmasını sağlayabilirsiniz. Kendi kullandığınız kullanıcının bir şifreye sahip olması gerekliliği bunlardan ilki. Eğer kurulum sırasında tanımladığınız kullanıcı için bir şifre alamadıysanız öncelikle bunu gerçekleştirmeniz gerekiyor.

  Aksi takdirde çocuğunuz, rahatlıkla sizin hesabınızla bağlanıp bu denetimleri kapatabilir. Daha kolayı için doğrudan Bir kullanıcı için ebeveyn denetimleri ayarla bağlantısına tıklayın. Zaten bu şekilde öncelikli olarak şifre durumunu düzeltmenizi isleyen sarı bir uyarı kutusu karşınıza gelecektir. Bu kutuya tıklayarak şifrenizi daha kolay tanımlayabilirsiniz. Ardından alt bölüme, sürenizi unut mamanız için hatırlatıcı bir cümle yazın. Tamam tuşuna tıkladığınızda yeni şifreniz oluşturulacaktır. Bundan sonra bilgisayara bu kullanıcı ismiyle her bağlanmak islediğinizde, sizden bu şifreyi isteyecektir.

  Böylelikle çocuğunuz için bilgisayara kısıtlamalar getirseniz de, kendi hesabınızdan bağlandığınızda, standart özelliklere geri dönersiniz.


  • Yeni Kullanıcı Oluşturma ve Konuk Oturumu.
  • Web Filtresi.
  • Ebeveyn Kontrol Kilidini Devre Dışı Bırakmak.
  • micae mobil izleme!
  • Google Play Ebeveyn Kontrolü Ayarları Nasıl Yapılır? - Tamindir.

  Bunun için Ebeveyn Denetimleri penceresinde, Yeni kullanıcı hesabı oluştur bağlantısına tıklayın. Eğer başka alternatif kullanıcılar tanımlamayı düşünmüyorsanız, çocuğunuz için kullanımı kolaylaştırmak için Kullanıcı bir sonraki oturumda parola ayarlamak zorundadır seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın. Böylelikle çocuğunuzu parola girme zahmetinden kurtarmış olacaksınız. Bunun için Ebeveyn Denetimleri allında yer alan Açık seçeneğini işaretleyerek başlayabiliriz. Bilgisayar kullanımı sırasında neler yaptığını denetlemek içinse Etkinlik Bildirimi özelliğini etkinleştirmek iyi bir seçim olacaktır.

  Şimdi hangi denetimin ne işe yaradığını tek tek inceleyelim. Herhangi bir yeni kullanıcı için Ebeveyn denetimleri varsayılan olarak "Web kısıtlamaları" hariç, kapalı olarak başlatılır. Web kısıtlamalarının koruma derecesi de ortadır. Bunu değiştirmek için "Windows Vista Web Filtresi" kullanılabilir.

  Ebeveyn denetimleri: Kontrol elinizde!

  Bu filtre, içeriğe göre ebeveynlerin web sitelerine sınırlama koymalarında daha iyi kararlar alabilmeleri için çeşitli bilgiler sunar, isterseniz, belli başlı web tarayıcıların tümüyle kullanabileceğiniz web sınırlama seviyelerinden birini seçebileceğiniz gibi isterseniz de içeriklere göre belirli web sitelerini ve hatta Özellikle bu sitelerdeki belirli web sayfalarını da sınırlamanız mümkün.

  Bu şekilde birbirine çok yakın içerikleri bile rahatlıkla ayrı ayrı değerlendire-biliyorsunuz. Kısıtlamaların ardından çocuğunuz bu tür içeriklerle karşılaştığında da yazdıkları web adresinin doğru olup olmadığını kontrol etmelerini ve siteye hala erişmek isliyorlarsa aileleri ile konuşmalarını öneren bir açıklama ekranı da onlara sunuluyor.


  • PC başında değilken de kontrol sizde olsun.
  • Javascript devre dışı.
  • iphone 8 internet geçmişi görüntüleme.
  • Google Play'de ebeveyn denetimlerini ayarlama;
  • PS4 Sistem Sınırlamaları;
  • Ebeveyn Kontrol Kilidini Devre Dışı Bırakmak.

  Bu durumda siteyi inceleyip uygun bulursanız çocuğunuzun kullanıcı hesabından çıkmadan sınırlanan web şilesine erişmeleri için ek izin verebiliyorsunuz. Bunun için açılan hala ileli kutusuna daha Önceden tanımladığınız size özel bilgileri girerek silenin engelini kaldırmak mümkün oluyor.


  • Web gereğinden fazla kirli, çocuğunuzu koruyun;
  • görüşme kaydetme ios?
  • klavye kaydedici indir?
  • telefon takibi engelleme!
  • {{search404Captions.content404Title}}.

  Bunu "Yok1' olarak belirlerseniz tüm web sayfaları, "Yüksek" olarak belirlerseniz ise sadece listenizde olan web sayfaları açılacaktır.

 • Recent posts:
 • Recent category:
 • Recent tags:

  • Casus telefon ankara
  • ebeveyn kontrolünü kaldırma
  • süperonline ebeveyn kontrolü